Nonacne

Nonancne

Nonacne to preparat wspomagający cerę trądzikową.

Składniki produktu pomagają w eliminacji trądzika i zapobiegają jego nawrotowi. Regularne przyjmowanie suplementu prowadzi do pięknej i gładkiej cery.

Produkt jest bardzo popularny wśród nastolatków oraz dorosłych, którzy również borykają się z problemem trądziku...Zobacz więcej

Trądzik na początkowym etapem , który objawia się tworzeniem otwartych lub zamkniętych zaskórników . Choroba ta jest również nazywana chorobą trądzikową lub zaskórnikową postacią trądziku, a jej głównymi przyczynami u nastolatków są-wzrost produkcji androgenów w okresie dojrzewania. U dziewcząt okres ten rozpoczyna się w wieku 12-13 lat, a u chłopców (z powodu późniejszego początku dojrzewania) w wieku 14-15 lat.

Przebieg łagodnych postaci trądziku nie trwa dłużej niż 4-5 lat, ale przebieg średnio ciężkich postaci może obejmować okres 10-12 lat lub dłużej. Najbardziej uderzający obraz kliniczny trądziku obserwuje się średnio u dziewcząt – w wieku 17-18 lat, a średnio u chłopców – w wieku 19-21 lat. Należy zauważyć, że dziewczęta charakteryzują się dłuższym przebiegiem trądziku, co wiąże się w tym z cyklicznymi zmianami tła hormonalnego.

Liczne zaskórniki (zamknięte zaskórniki) na czole nastoletniej dziewczyny trądzik na twarzy (czarne zaskórniki) trądzik na twarzy (czarne zaskórniki na nosie)

Na przykład zauważono, że w okresie od 2 do 7 dni po owulacji (Owulacja występuje około 14 dnia od początku cyklu) - u dziewcząt występuje nasilenie trądziku. Wynika to ze wzrostu stężenia hormonu luteinizującego, dzięki któremu nie tylko dochodzi do owulacji, ale także do konwersji androstendionu (jest to główny androgen wydzielany przez jajniki) – do testosteronu. Ten ostatni, przekształcając się w dihydrotestosteron, już działa na receptory zlokalizowane w sebocytach gruczołów łojowych i keratynocytach mieszków włosowych.

W związku z tym prowadzi to do nadaktywności gruczołów łojowych i hiperkeratozy pęcherzykowej, tj. Należy jednak zauważyć, że rozwój trądziku może być związany nie tylko ze wzrostem stężenia androgenów, ale także ze wzrostem wrażliwości receptorów na androgeny. Ten ostatni jest związany z genetycznie zastawioną aktywnością enzymów (na przykład 5 α-reduktazy, która przekształca testosteron w dihydrotestosteron). Aby uzyskać więcej informacji na temat przyczyn trądziku, możesz przeczytać poniższy link.

→ Przyczyny trądziku u młodzieży i dorosłych

Trądzik na twarzy: leczenie
Istnieje wiele grup leków przeciwtrądzikowych. Są to zarówno miejscowe retinoidy, jak i środki na bazie kwasu salicylowego lub azelainowego. Dodatkowo można stosować peelingi, peelingi, a także środki do oczyszczania skóry - albo z kwasem salicylowym, albo z kwasami alfa-hydroksy (np. glikolowym). Cóż, w okresie wiosenno-letnim konieczne jest również stosowanie środków słonecznych z SPF 50.

Omówimy je wszystkie ,ale nie tylko (podzielę się z Wami kilkoma sekretami). Ogólnie rzecz biorąc, ta sekcja opiera się na osobistym doświadczeniu, ponieważ sam autor artykułu cierpi na trądzik związany z wysoką wrażliwością receptorów gruczołów łojowych i mieszków włosowych na androgeny. W rezultacie autor artykułu jest zmuszony walczyć z zaskórnikami na czole (zamknięte zaskórniki), a także z łysieniem androgenowym. Próbowałem wszystkich możliwych leków i środków przeciwtrądzikowych, a poniżej możesz zobaczyć-jakie wnioski wyciągnąłem.

Schemat leczenia trądziku –
Bardzo ważna zasada dotyczy tego, że leczenie trądziku należy rozpocząć jak najwcześniej. Istnieją czarne zaskórniki-nazywane są również otwartymi zaskórnikami, w którym to przypadku w porach skóry można zobaczyć czarne korki łojowe (czarne kropki). Czarny kolor otwartych zaskórników nie nadaje brudu, ale utleniony pigment melaniny. Drugą opcją są zaskórniki, które są również nazywane zamkniętymi zaskórnikami. Według statystyk zaskórniki występują 4 razy częściej niż zaskórniki.

Zaskórniki i zaskórniki są głównymi elementami trądziku, a ich obecność sugeruje, że masz klasyczną zaskórnikową postać trądziku. Brak elementów zapalnych (grudki i krosty), które zwykli ludzie nazywają trądzikiem, będzie świadczył o tej formie. Obecność takich formacji zapalnych wskazuje na rozwój grudkowo-krostkowej postaci trądziku. Mówimy to, ponieważ przepisywane leki będą się różnić – w przypadkach, gdy masz klasyczny trądzik i gdy masz zarówno trądzik, jak i pryszcze w tym samym czasie.

O NAS

Portal internetowy legalnie-suplementy.pl nie jest sklepem internetowym. Na stronie znajdują się wyłącznie linki i opisy wyselekcjonowanych ofert  producentów suplementów diety oficjalnie zgłoszonych do obrotu na terenie Polski. 

ŚLEDŹ NAS

Created with ‌

Website Design Program