Suplementy diety

Suplementy co należy wiedzieć

W obecnych czasach medycyna pokonała wiele strasznych chorób, które były uważane za śmiertelne w minionych stuleciach, ale także ujawniła wiele nowych, które nie były wcześniej znane. Pomimo różnorodności metod leczenia i wielu leków współczesna medycyna uważa, że znacznie łatwiej jest zapobiegać i niedopuszczać wystąpieniu chorób, co poprawia jakość życia i jego długość.

Co to są suplementy diety?
Suplementy diety (suple) lub inaczej biologiczne suplementy diety, to koncentraty naturalnych substancji odżywczych i bioaktywnych, pochodzące z różnych surowców pochodzenia zwierzęcego, mineralnego i morskiego, a także roślin spożywczych lub leczniczych. Część suplementów diety otrzymuje się przez syntezę chemiczną, co znaczy, że są to zsyntetyzowane substancje uważane za identyczne z naturalnymi analogami. Często organizm nie może syntetyzować tych ważnych składników odżywczych i biologicznie aktywnych substancji lub doświadcza ich niedoboru z powodu niewłaściwej diety, dlatego konieczne jest włączenie takich suplementów do diety. W przeciwnym razie w organizmie może wystąpić niedobór niektórych niezbędnych substancji, osłabinue i organizm nie będzie w stanie wytrzymać chorób i niekorzystnych czynników środowiskowych. Długotrwały brak tych substancji w organizmie może prowadzić do poważnych chorób, pogorszenia wyglądu i zmniejszenia wydajności.

Tak więc suplementy diety są kombinacją substancji naturalnych lub biologicznie czynnych, przeznaczonych do bezpośredniego spożycia z żywnością w celu wzbogacenia codziennej diety w poszczególne substancje biologicznie czynne i ich kompleksy.

Ważne jest pytanie, czy suplementy diety są lekiem, czy po prostu przydatnym dodatkiem do żywności, takim jak witaminy. W większości krajów świata, suplementy diety odnoszą się do żywności. Nie są one wykorzystywane do bezpośredniego leczenia chorób ani ich diagnozowania, głównym celem suplementów diety jest utrzymanie równowagi niezbędnych substancji w organizmie.

O NAS

Portal internetowy legalnie-suplementy.pl nie jest sklepem internetowym. Na stronie znajdują się wyłącznie linki i opisy wyselekcjonowanych ofert  producentów suplementów diety oficjalnie zgłoszonych do obrotu na terenie Polski. 

ŚLEDŹ NAS

Made with ‌

Landing Page Software