html web templates
Mobirise

Suplementy diety prawdy i mity:

Stosowanie środków pochodzenia naturalnego w celu zapobiegania wielu chorobom i poprawy skuteczności ich leczenia jest pewnym etapem ewolucji poglądów społeczeństwa na zdrowie człowieka. Co ciekawe, jest to w dużej mierze wynik wieloaspektowych badań naukowych i świadomości populacji na ich temat.
Naukowcy medyczni mają obecnie w swoim arsenale wiedzę i technologię niezbędną do głębokiego, kompleksowego badania wszystkich możliwości terapii naturalnych. Niewątpliwie wiele środków pochodzenia naturalnego można wyodrębnić i udoskonalić dzięki postępom naukowym.

Nauka toruje drogę medycynie przyszłości, która uznaje uzdrawiającą moc natury. Termin "biologicznie aktywne suplementy diety" pokazuje, że naturalne produkty i substancje opisane na tej stronie są dodatkowymi środkami na drodze do dbania o zdrowie.

Nie ulega wątpliwości, że stosowanie biologicznie aktywnych suplementów diety (suplementów diety) przyczynia się do zapobiegania cukrzycy, miażdżycy i chorobom sercowo-naczyniowym, nowotworom - czyli chorobom, które determinują wysoką śmiertelność w większości krajów rozwiniętych.

W ciągu ostatnich kilku lat Amerykanie zaczęli przyjmować znacznie więcej suplementów diety. Statystyki mówią, że ponad 100 milionów Amerykanów korzysta z nich regularnie.

Chociaż istnieje ogromna liczba dowodów naukowych w obronie suplementów diety, wielu ekspertów medycznych i badaczy nie popiera ich, a 98% z nich przyjmuje same suplementy diety, zdając sobie sprawę, że nie otrzymują tego, czego organizm potrzebuje ze zwykłej żywności.

Włączenie do diety suplementów diety oznacza stosowanie witamin, minerałów i innych składników odżywczych pochodzenia naturalnego, które przyczyniają się do utrzymania zdrowia, zapobiegania chorobom i przyspieszania procesu zdrowienia.

W wyniku licznych badań wykazano, że dieta większości współczesnych ludzi jest nieodpowiednia pod względem właściwości odżywczych i wartości, a wiele osób ma krytyczne niedobory żywieniowe.

Poziom niedoboru zwykle nie powoduje żadnych wyraźnych lub specyficznych objawów klinicznych. Na przykład poważny niedobór witaminy C, taki jak szkorbut, jest obecnie niezwykle rzadki, ale krytyczny niedobór witaminy C jest dość powszechny.

W przypadku niedoboru określonego składnika odżywczego i braku poważnych klasycznych objawów w wielu przypadkach objawami braku witaminy lub minerału są zmęczenie, upośledzona zdolność koncentracji, ogólne uczucie dyskomfortu lub inne słabo wyrażone niespecyficzne objawy. Diagnozowanie takich stanów jest niezwykle trudnym procesem, wymagającym szczegółowego badania diety pacjenta, badania klinicznych i laboratoryjnych wskaźników funkcji organizmu.

Osoba nie może zrekompensować szkodliwych nałogów żywieniowych, negatywnych skutków stresu i hipodynamiki lekami lub suplementami diety.

Chociaż wiele suplementów diety ma wyraźny korzystny wpływ na stan zdrowia, każda osoba powinna zwrócić znaczną uwagę na rozwój pozytywnego postrzegania świata wokół siebie, regularnie wykonywać określony program ćwiczeń fizycznych i stosować się do pełnowartościowej zdrowej diety.

W ciągu ostatnich 20 lat poczyniono ogromny krok naprzód w zrozumieniu ogromnych możliwości terapii naturalnych w celu poprawy zdrowia i leczenia chorób.

Badania naukowe potwierdzają nie tylko duże znaczenie diety, suplementów diety, medycyny ziołowej, Technik Chiropraktycznych, masażu, ale także naturalnych metod zapobiegania i leczenia, takich jak akupunktura i homeopatia.

W wielu przypadkach badania naukowe nie tylko pogłębiły naturalne podejście do zachowania zdrowia ludzkiego, ale także doprowadziły do znacznego postępu w tej dziedzinie.

Jednak dla lekarza lub uzdrowiciela pięć sprawdzonych zasad, które służą jako podstawa, na której powinna opierać się filozofia medycyny naturopatycznej i alopatycznej, powinno pozostać kluczowe:

Zasada 1: pamiętaj o uzdrawiającej mocy natury. Ciało ludzkie ma znaczną siłę samoleczenia.

Rolą lekarza lub uzdrowiciela jest uproszczenie i wzmocnienie tego procesu, najlepiej za pomocą naturalnej, nietoksycznej terapii. W takim przypadku lekarz lub uzdrowiciel nie powinien skrzywdzić pacjenta.

Zasada 2: obserwuj osobę w kompleksie. Każdy pacjent powinien być postrzegany jako jeden złożony kompleks interakcji mózg-ciało-duch.

Zasada 3: Określ i leczyć przyczynę. Bardzo ważne jest, aby znaleźć wewnętrzne przyczyny choroby, a nie tylko stłumić objawy. Objawy są próbą wyleczenia ciała, ale przyczyny można prześledzić na poziomie fizycznym, psychicznym lub emocjonalnym i duchowym.

Zasada 4: lekarz jest nauczycielem. Lekarz powinien być przede wszystkim nauczycielem, który uczy, daje siłę, kieruje pacjenta do ponoszenia większej osobistej odpowiedzialności za swoje zdrowie poprzez przyjęcie zdrowego stylu życia.

Zasada 5: zapobieganie jest najlepszym sposobem leczenia. Zapobieganie chorobie jest lepiej zapewnione przez odpowiednie odżywianie i styl życia.

Widzimy rosnący wpływ tych zasad i praktyczne wyniki terapii naturalnej, a także fakt, że społeczeństwo coraz bardziej ją akceptuje. Wszystko to jest bezpośrednim wynikiem badań naukowych. Naukowcy potwierdzają sprawdzone zasady medycyny naturopatycznej i innych naturalnych rodzajów terapii.

Takie potwierdzenie nie jest zaskakujące. W końcu, jeśli te zasady i technologie są oparte na prawdzie, muszą być za nimi rygorystyczne badania naukowe.

Nie ulega wątpliwości, że badania naukowe w dziedzinie medycyny naturalnej doprowadzą do dalszych postępów, zwłaszcza kierunków związanych z medycyną prewencyjną.

Większość stanów i chorób, w których skuteczna jest terapia lekowa, można całkowicie zapobiec.


W 2019 r. w Stanach Zjednoczonych wydano 20 miliardów dolarów na suplementy diety i różne naturalne leki, a handel w tym obszarze rośnie każdego roku.

Nauka zwraca medycynę na starożytne prawdy. Prawdopodobnie słynne słowa Thomasa Edisona okażą się prorocze: "lekarz przyszłości nie poda leków, ale zwróci uwagę pacjenta na dbanie o swoje ciało, dietę, poszukiwanie przyczyny i sposobów zapobiegania chorobie".

O NAS

Portal internetowy legalnie-suplementy.pl nie jest sklepem internetowym. Na stronie znajdują się wyłącznie linki i opisy wyselekcjonowanych ofert  producentów suplementów diety oficjalnie zgłoszonych do obrotu na terenie Polski. 

ŚLEDŹ NAS