develop own website
Mobirise

Suplementy diety fakty i mity

Mit nr 1: przy prawidłowym odżywianiu suplementy diety nie są konieczne
Co oznacza termin "prawidłowe odżywianie" dla większości ludzi? Zwykle jest to spożywanie owoców, warzyw, zbóż, mięsa, ryb, produktów mlecznych w ciągu dnia. Niektórzy idą dalej-obliczają zawartość składników odżywczych zgodnie ze specjalnymi tabelami. Na przykład kobiety potrzebują 700 mikrogramów witaminy A dziennie. jej najbardziej budżetowym źródłem jest zwykła marchewka, w której 100 g zawiera około 2000 mikrogramów. Dzięki prostym obliczeniom możesz dowiedzieć się jak w pełni zapewnić dzienne zapotrzebowanie na witaminę A, powinieneś codziennie jeść parę średnich warzyw korzeniowych. Ale to wcale nie jest takie proste:

w przedsiębiorstwach rolniczych uprawiane są odmiany marchwi, które są odporne na choroby i szkodniki, a także wysokowydajne. O zawartość witaminy A producent dba najmniej. Marchewki z własnego ogrodu, nie traktowane środkami owadobójczymi, "karmione" obornikiem pod tym względem są znacznie bardziej przydatne;

marchew jest warzywem, co oznacza, że w większości składa się z grubego błonnika. Jego mocne włókna wytrwale zatrzymują witaminę A, hamując uwalnianie i wchłanianie w jelitach. Tak więc większość z nich jest ewakuowana z organizmu masami kałowymi w niezmienionej postaci;

witamina A jest rozpuszczalna w tłuszczach, co oznacza, że jej wchłanianie zachodzi tylko w obecności tłuszczów. Dlatego nie wystarczy gryźć marchewki na śniadanie. Należy ją zmielić na drobnej tarce, doprawić domową śmietaną lub olejem roślinnym.

A jeśli weźmiesz pod uwagę, że podczas obróbki cieplnej większość użytecznych substancji ulega zniszczeniu, wszystkie tabele można wysłać do kosza. Jako źródło związków bioaktywnych suplementy diety są niezbędne. Wszystkie składniki znajdują się w optymalnych stężeniach i są łatwo przyswajalne.

Mity nr 2 i nr 3: suplementy diety leczą, suplementy diety nie leczą
Suplementy diety nie są lekami. Żaden lekarz przy zdrowych zmysłach nie przepisuje tylko suplementu biologicznego do terapii, na przykład żylaków. Wprowadzi środki do schematów leczenia w celu zmniejszenia lepkości krwi, normalizacji przepuszczalności żył i naczyń włosowatych. Tylko w ten sposób można wyeliminować stan zapalny, zapobiec tworzeniu się skrzepów krwi, usunąć ból i obrzęk.

Ale lekarz może zalecić dodatkowe suplementy diety z ekstraktami z kasztanowca i czerwonych winogron. Są nasycone bioflawonidami, które poprawiają stan naczyń krwionośnych. Suplement diety przyspieszy powrót do zdrowia, nieco wzmocni i wydłuży działanie wenotoników i wenoprotektorów.

 Suplement bioaktywny nie stanie się godną alternatywą dla leku farmakologicznego, ale może zwiększyć jego skuteczność. Przyjmowanie suplementów diety pozwoli uniknąć nawrotów chorób przewlekłych poprzez uzupełnienie zapasów składników odżywczych. Pomoże to zapobiec rozwojowi patologii, do których dana osoba ma dziedziczne predyspozycje.

O NAS

Portal internetowy legalnie-suplementy.pl nie jest sklepem internetowym. Na stronie znajdują się wyłącznie linki i opisy wyselekcjonowanych ofert  producentów suplementów diety oficjalnie zgłoszonych do obrotu na terenie Polski. 

ŚLEDŹ NAS